Srpnové aktivity

31. 08. 2022
V srpnu jsme se účastnili jen dvou výletů, do parku Michalov v Přerově a do Lipníku nad Bečvou. Z důvodu velmi vysokých venkovních teplot a ochrany zdraví uživatelů jsme byli nuceni výlety do podzámeckých zahrad v Kroměříži a Lipníka nad Bečvou zrušit. I přes vysoké srpnové teploty jsme o aktivity ale nepřišli. Každý den probíhala některá s oblíbených aktivit, jako cvičení s míči, společenské hry, zahradní terapie, trénování paměti, čtení na pokračování a také promítání filmů. V tvořivé dílně se pracovalo s vlnou, vyráběly se bambule, kloboučky, dekorativní koule, rámečky, panáčci z květináčů a také kytičky z levandulí. Každý den si měli možnost uživatelé pro osvěžení zakoupit nanuky. 
Poprvé se nám přišel představit pan Beneš, který v rámci muzikoterapie hrál na harmoniku, zpíval a s přítomnými uživateli si povídal. Všichni přítomní byli nadšení a zpěv se nesl po celé budově. 
Dne 16. srpna si někteří uživatelé měli možnost prohlédnout hasičskou techniku a ukázky hasičského útoku. Akce probíhala na místním hřišti v rámci hasičského tábora, pořádaného SDH Pavlovice u Přerova. Obdivovali jsme malé děti, které měly odvahu vylézt na hasičský žebřík a poté se spustit po laně zpátky na pevnou zem.  
top