Ježíškova vnoučata

13. 12. 2022
Ježíškova vnoučata 
Ježíškova vnoučata vznikla roku 2016 díky novinářce paní Olze Štrejbarové, jejich přátel a dalších nadšených dobrovolníků. 
Společně si uvědomili, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. V roce 2017 se do organizace Ježíškových vnoučat zapojil i Český rozhlas. Ježíškova vnoučata se stala celorepublikovou akcí v plnění přání. Mnozí z vás se stali Ježíškovým vnoučetem. Všichni měli dobré srdce a úmysl, byli ochotni věnovat svůj čas a své nadšení pro seniory a jejich přání. 

I u nás v Domově mají a budou mít hezčí vánoce mnozí uživatelé. Již nyní probíhá předávání dárků a potěšení a radost přichází v různé podobě. Ukázalo se však, že nejcennější jsou ty nejobyčejnější věci. 
Splněná přání v podobě pohlazení čtyřnohého přítele jsou velice oblíbená a častá. 
Tuto sobotu k nám do Domova přicestovaly dvě milé dámy až z Prahy. Doprovodem jim byli 3 pejsci, kteří splnili přání dvěma uživatelům, kteří nemají to štěstí být potěšeni rodinou či blízkým. Společně udělali radost i ostatním milovníkům zvířat ve společenské místnosti. 

Děkujeme za krásný dárek a přejeme jen to nejlepší. 
Pojďme společně znovu měnit životy lidí, kterým chybí zájem blízkého člověka a pohlazení. 
top